Aktuálně

Výměna sedaček v sále je kompletní

Vážení kinoví přátelé, 15. a 16. června probíhá instalace nových sedaček na první balkon. Díky městu Nymburk tak bude do konce tohoto týdne sál kompletní.

Jsme tolerantní kino!

Kino Sokol Nymburk se nedávno přidalo do sítě HateFree zón. Nenatrefíte v něm ale jen na filmové projekce. Budova slouží jako multifunkční prostor, do kterého můžete zajít i na koncert, cestovatelskou přednášku, autorské čtení nebo představení divadel menších forem. V uplynulém týdnu se tam konal také náš večer stand up comedy s Adélou Elbel, HateFree Stage. „Stand up byl u nás poprvé, i když už jsme o něm nějakou dobu uvažovali,“ říká zástupkyně vedoucího kina Zuzana Dřízhalová. „Ale pořád jsme především kino,“ dodává.
Pro nadcházející měsíce má Sokol připravená hned dvě letní kina – jedno přímo před budovou pod jasanem, druhé v zahradě Starého děkanství. „V posledních letech probíhá boom letních kin, má ho každá malá vesnice. My jsme open air projekce pořádně rozjeli až v loňské sezóně a letos budeme pokračovat,“ říká Zuzana. Sokol nechce jít jen cestou mainstreamu, a tak do programu zařazuje i klubové filmy. Vloni měla úžasnou atmosféru projekce filmu Kouř, na kterou přišlo přes sto lidí.

HateFree Stage poprvé v Nymburce.

Stand-up comedy show v kině Sokol v Nymburce pod moderátorskou taktovkou famózní Adély Elbel, kde vystoupili známí komici Vojta Záveský (Vojtaano), Jirka Jakima a Tigran Hovakimyan. První Stand-Up v kině si 17. května 2022 nenechala ujít devadesátka diváků. Díky!

 

Rockový Ježíš v nymburském kině!

Dne 10. května 2022 se uskutečnil podvakrát odložený koncert Kamila Střihavky a jeho kapely Leaders, a který předvedl své skladby v akustickém podání. Věřme, že doby, kdy jsme museli neustále něco rušit nebo překládat, jsou opravdu za námi....Foto Miroslav Jilemnický

 

Karel Plíhal otevřel "nové kino"

14. 4. 2022 se v kině uskutečnil koncert písničkáře Karla Plíhala. Zaplněný sál si poetický večer jistě užil. Kino se po výměně sedaček naplno otevřelo nové sezóně. Věříme, že si nový komfort kina oblíbíte a že se v kině budeme často vídat! Díky! Foto: Joe Vai

 

Rekonstrukce kina

V průběhu března 2022 probíhá výměna sedaček. Stávající koženkové, které v kině sloužily nepřetržitě od roku 1975  nahradí zcela nové. Současné práce jsou částí z první etapy rekonstrukce kina, kterou schválila rada města v roce 2021. První ze tří etap renovace kina začala právě výměnou sedaček, repasí dřevěné podlahy a zábradlí balkonů.

 

Připravené nové sedačky ve foyer kina

 

Repas podlahy

Rekonstrukce kina postupuje podle návrhu architektky MgA. Marcely Steinbachové, která navazuje na provrepublikovou podobu nymburského kina ještě se secesními prvky, kterou projektoval známý architekt Osvald Polívka.